Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesi » Hakkımızda

Hakkımızda

Herkesin bildiği gibi Polatlı tarımsal üretime dayalı bir ilçedir. Global ölçekte artık sınırların kalktığı ve hızla gelişen bir dünya yapısında sadece tarım yeterli olmamaktadır. Artan nüfuzla birlikte istihdamı da artırıcı yollar bulmanız gerekiyor. Artan nüfuzun istihdam edilmesi ve kaliteli iş gücü ile ülke ekonomisine katkı sağlamak amacı ile ilk Proje olarak 1995 yılında Polatlı Organize Sanayi Bölgesini kuruldu.

Kuruluşundan sonra Polatlı ya Ticari anlamda değer kattığını bugün daha iyi gözlemlemekteyiz burada oluşan deneyimlerden yapılan kazanımların sonrasında, 2008 yılında Polatlıya ikinci bir OSB nin kurulması gerektiğine karar verildi. Polatlı Ticaret Odası %80 pay, Polatlı Belediyesi %10 pay ve Ankara Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı %10 pay olarak, Ortaklığında 2008 yılında  Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesi , Bilim Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığının 17.09.2008 tarih ve 262 sicil no ile Tüzel Kişiliği tescil edilerek hayata geçmiş oldu.

Sanayi Bölgesi olarak tespit ettiğimiz ve Polatlı Organize Sanayi’ye yakın olması yer olarak büyümeye açık olması nedeniyle Çekirdeksiz köyü hudutlarındaki yer seçildi.

Bölge Ankara İli Polatlı ilçesi Çekirdeksiz Köyü hudutlarında, Polatlı Merkeze yaklaşık 10 km dir. Alan olarak  4.242 dönümlük bir alanı kaplamaktadır. Bu alanın 117 adet parselden oluşan  2.229 dönümlük kısmı sanayi alanı olarak planlanmış olup  geri kalan kısmı ise TCDD depolama alanı sosyal tesisler ağaçlandırma alanı yollar olarak tasarlanmıştır.

Bölgenin seçiminde ileriye dönük gerek sanayileşme gerekse konut amaçlı olarak genişleyebilir özellikte olmasına dikkat edilmiştir. Bölgenin güneyinden bölgeye 1km uzaklıkta Ankara Eskişehir Karayolu geçmekte olup Bölgenin Kuzeyinden de Ankara İzmir Otoyolunun Geçmesi Otoyol Daire Başkanlığı ile yapılan ortak çalışmalarla gündeme gelmiştir.

Hemen Yakınımız da Polatlı Belediyesinin de ortağı olduğu Hacettepe Teknokent var.

Bölgenin güneyinden bölgeye 1km uzaklıkta Ankara Eskişehir Karayolu geçmekte olup Bölgenin Kuzeyinden de Ankara İzmir Otoyolunun Geçmesi Otoyol Daire Başkanlığı ile yapılan ortak çalışmalarla gündeme gelmiştir.

Top
Polatlı Firma Rehberi Üç Yıldız Üç Yıldız Polatlı Polatlı Baysal Turizm Baysal Turizm Polatlı Belediyesi