Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Elektrik Dağıtım Hizmetleri

Polatlı Ticaret Odası Organize Sanayi Bölgesi’nde elektrik dağıtım faaliyetleri 49 yıl süreyle bölge yönetimindedir. Bu konudaki gerekli işlemler 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat uyarınca yapılarak Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun ED-OSB/4979-8/03004 Lisans numarası ile 22/04/2014 tarihinde OSB Dağıtım Lisansı alınmış ve 31/12/2016 tarihinden itibaren dağıtım faaliyetleri yürütülmeye başlanmıştır.

Bölgenin elektrik ihtiyacı Beylikköprü TEİAŞ’tan trafo binamıza kadar olan mesafe de 4,5 km uzunluğunda hat çekilerek 22 taşıyıcı direk ile sağlanmaktadır.

Katılımcıların proje onayı ile geçici ve kesin kabul işlemleri, enerji müsaadeleri, elektrik satış sözleşmeleri, sayaç okuma ve faturalama işlemleri Bölge Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmektedir.

Katılımcı veya kiracı tüm evraklarını tamamladıktan sonra, tarife grubunu seçerek Bölge Müdürlüğümüzde Elektrik Satış Sözleşmesi imzalayacak ve daha sonra enerji kullanabilecektir. Aboneye PTOOSB Yönetim Kurulu’ nun belirlediği tarifeler uygulanır. Abonenin PTOOSB içinde kurulu tesisine ait Sanayi Sicil Belgesi getirmesi halinde sanayi tarifesi uygulanır.

Elektrik bağlantısı için gerekli evraklara ulaşmak için tıklayınız.

Dil Seçiniz / Language »